Doç. Dr. Okay Abacı - Kardiyoloji Uzmanı

Doç. Dr. Okay Abacı

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinden 2005 yılında mezun oldu. Mezun olduğu yıl İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsü Kardiyoloji Bölümünde ihtisasına başladı 2010 yılında uzmanlık eğitimini başarıyla tamamladı. Uzmanlık eğitiminin ardından 2 yıl Adıyaman Devlet Hastanesinde mecburi hizmetini tamamladı. Mecburi hizmet bittikten sonra ihtisasını aldığı üniversite hastanesinde göreve başladı. 2017 yılında Doçentlik ünvanını aldı. Uzmanlık süresince Kalp damar hastalıkları ve periferik arter hastalıklarına girişim alanında çok sayıda operasyon gerçekleştirdi. 2018 yılında Academia – periferik arter hastalıklarına girişim eğitimini İtalya’da tamamladı.

Yurtiçinde konularında otör sayılan birçok uzmanla özellikle kalp anjiyosu ve bacak anjiyosu ile ilgili ortak çalışmalar gerçekleştirdi.

Her yıl yurtiçinde ve yurtdışında düzenlenen Kardiyoloji branşı ile alakalı kongre, seminer ve kursları düzenli olarak takip etmektedir. Alanında yurtiçi ve yurtdışı 100’ün üzerinde yayını bulunmaktadır.

Eğitim Bilgileri

İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsü
Kardiyoloji Uzmanlık Eğitimi
2010, İstanbul/Türkiye

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi
Tıp Doktoru Eğitimi
2005, Bursa/Türkiye

İş Tecrübeleri

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Kardiyoloji Enstitüsü
2012-2021, İstanbul/Türkiye

Adıyaman 82.yıl Devlet Hastanesi
2010-2012, Adıyaman/Türkiye

Tıbbi İlgi Alanları

  • Girişimsel Kardiyoloji
  • Periferik Arter Hastalıkları
  • Kalp Kapak Hastalıkları
  • Hipertansiyon
  • Hiperlipidemi
  • Kalp Yetmezliği
  • Bacak Damar Hastalıkları

 

Türk Kardiyoloji Derneği ve European Association of Percutaneous Cardiovascular Interventions European Society of Cardiology derneği üyesidir.

Kalp sağlığı, kalp ve damar hastalıkları hakkında bilgilendirme paylaşımlarını instagram sayfamızdan takip edebilirsiniz.